Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde jsou postavy, které v průběhu seriálu ztvárnilo více herců.

 

Loren Bray

IMG24.EU

Lorena v pilotním díle první série ztvárnil herec Guy Boyd. Orson Bean roli převzal pro zbytek seriálu. Původně se se seriálem nepočítalo a navzdory přání Beth Sullivan, chtěli producenti pro film herce s většími filmovými zkušenostmi a dobrým jménem. Když se rozhodlo o seriálu, Guy byl pracovně zaneprázdněný, a tak mohl na scénu Orson Bean.

 

Jake Slicker

IMG24.EU

V pilotním díle jsme mohli v roli Jaka vidět herce jménem Colm Meaney. Pro zbytek seriálu roli převzal tehdejší manžel Beth Sullivan Jim Knobeloch. Důvod byl stejný jako v případě přeobsazení role Lorena Braye.

 

Robert E.

IMG24.EU

Henry G. Sanders, který ztvárnil roli Roberta E. v seriálu, roli převzal pro Ivory Oceanovi, který se jako Robert E. představil pouze v pilotním díle. Důvod přeobsazení byl stejný jako v případě Lorena a Jaka.

 

Colleen Cooper

IMG24.EU

Asi nejzásadnější změna hereckého obsazení byla v případě Colleen. Jessica Bowman nahradila Eriku Flores v epizodě třetí série Konec světa (End of the World). Jako důvod byl v oficiálním prohlášení uvedeno to, že Erika odmítla podepsat kontrakt na dobu 5 let, kterou museli podepsat všichni protagonisté, protože se jí to zdálo jako příliš dlouhá doba. Erika chtěla studovat a věnovat se i jiným zájmům. Beth Sullivan nechtěla nechat postavu zabít nebo nechat odejít, a tak byla přeobsazena.

 

Elizabeth Quinn

IMG24.EU

O roli matky Michaely se podělily hned tři herečky. V pilotním díle ji ztvárnila Mary Gregory. V epizodě 1x03 Nenadálá návštěva (The Visitor) to byla Jane Wyman. Proslýchá se, že Wyman moc dobře nevycházela s Jane Seymour během natáčení a později odmítla roli ve druhé sérii zopakovat. Byla tedy povolána Georgann Johnson, která se jako Elizabeth Quinn poprvé objeví v epizodě 2x07 Kam patříme (Where The Heart Is) a v této roli už zůstane po zbytek seriálu.

 

Ingrid

IMG24.EU

Jennifer Youngs nehrála postavu Ingrid od samého začátku. V epizodě 1x02 Epidemie (Epidemic) si Ingrid střihla Ashley Jones. Od epizody 1x04 Zákon kraje (Law of the Land) roli převzala již zmíněná Jennifer.

 

George Armstrong Custer

IMG24.EU

V epizodě Epidemie (Epidemic) se v roli Custera objevil Taylor Nichols, kterého v epizodě 1x11 Zajatec (The Prisoner) vystřídal Darren Dalton. Od druhé série jej ztvárňoval náš známý "Preston" Jason Leland Adams.

 

Lewis Bing

IMG24.EU

Horacova synovce Lewise v první sérii ztvárnil David Tom, kterého v epizodě 2x21 Kdo neumí ukolébavky (Just One Lullaby) Christopher Masterson.

 

Anthony

IMG24.EU

O roli Anthonyho se podělili Branden Jefferson a Brandon Hammond, který Jeffersona vystřídal v páté sérii v epizodě 5x05 Noví Američané (Los Americanos).

 

Teresa Morales

IMG24.EU

Roli Teresy začala hrát Michelle Bonilla. Jelikož však nevycházela dobře se zbytkem hereckého obsazení a ani publikum ji nepřijalo dobře, byla role přeobsazena v šesté sérii Alex Meneses. Alex se poprvé objevila v epizodě 6x04 Podpora přátel (The Comfort of Friends).