Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paramount Ranch, Agoura Hills

 

Historie

V roce 1927 zakoupila společnost Paromount Pictures přes 2000 akrů starého ranče, aby jej mohli využít jako filmový ranč. Po dobu 25 let zde předváděla svá umění skutečně velká jména tehdejší doby, například Gary Cooper, John Wayne, Cary Grant, Henry Fonda nebo Kirk Douglas. Rozmanitá krajina měla vše, co potřebovala k vytvoření dojmu divokého západu. Zároveň dala filmovým tvůrcům možnost vytvořit exteriéry pro koloniální Massachusetts (The Maid of Salem), starověkou Čínu (The Adventures of Marco Polo) nebo samotné San Francisco (Wells Fargo).

Zlatá éra skončila, když byla společnosti Paramount Pictures donucena ranč prodat. V roce 1953 si jihovýchodní část pronajal vášnivý fanoušek westernů, jistý William Hertz. Jako poctu k historii ranče zde vybudoval westernové městečko. Jeho úsilí mělo za výsledek  to, že se ranč opět stal vyhledávanou lokalitou k natáčení westernových filmů. V roce 1955 Hertz ranč prodal. Během následujících let byla oblast několikrát prodána, ale tradice natáčení filmů zůstala.

V roce 1980 se ranč dostal do správy Národních parků, která podnikla kroky k oživení starého ranče. V roce 1992 začal ranč sloužit jako městečko Colorado Springs pro seriál Doktorka Quinnová. Po ukončení natáčení Doktorky Quinnové posloužilo westernové městečko také pro natočení epizod seriálů Diagnóza vražda, Sabrina - mladá čarodějka nebo Akta X.

V roce 2002 se westernové městečko začalo přestavovat k účelům natáčení nového seriálu HBO Carnivale. Mnoho kulis z Doktorky Quinnové bylo tehdy změněno. Banka a holičství bylo přeměněno na obchod s nábytkem. Lorenův obchod získal červenou fasádu a slouží v Carnivale jako restaurace. V roce 2004 však seriál skončil a veškeré "modernosti" té doby zmizely a ranč získal aspoň trochu zpět podobu z dob Doktorky Quinnové.

Současná velikost ranče je něco málo přes 450 akrů a je pod Správou národních parků Spojených Států, tudíž vstup je zdarma. Stále se využívá k natáčení filmů a seriálů. 

 

Stavba westernového městečka pro seriál

Pro potřeby seriálu sloužiliy již postavené budovy jako Hankův salón, Horacův telegrafní úřad, vězení, Lorenův obchod a hotýlek, který však posloužil jako Michaelina klinika. Nově postaven byl kostel, Jakovo holičství, kovárna Roberta E. a srub, který sloužil jako usedlost, kde Michaela bydlela první tři série s dětmi.

Výtvarník Diamond pomohl město vybudovat do konečné fáze. Přivedl do města úzkokolejku s parní lokomotivou. Postavil nádraží a přestěhoval sem telegrafní úřad. Rozšířil také kancelář šerifa. Diamond také dohlížel na stavbou školy, dvoupatrového srubu jako nového Michaelina a Sullyho domu a pro 4. sérii přidal banku s cihlovou fasádou. A později Prestonův nový hotel v západním viktoriánském stylu. Při své práci se Diamond spoléhal na knihy a historické fotografie. Pro většinu staveb používal borovicové a cedrové dřevo.

paramountranch.jpg

Do dnešní doby se zachovaly budovy jako klinika, holičství, banka, vlakové nádraží, obchod, noviny, salón nebo kancelář šerifa. Avšak bohužel brzy po ukončení seriálu zmizely usedlost, kostel, škola, kovárna nebo Prestonův hotel.

 

 

Zdroje: www.drquinnmd.com, http://www.seeing-stars.com/Studios/ParamountRanch.shtml, http://www.seeing-stars.com/Tapings/ParamountRanchTapings.shtml