Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek

 

"Říkají, že lékařka nemůže sama přežít na nové hranici,

ale já se nevzdám

a taky už nejsem sama, zdědila jsem rodinu

a to bude možná největší úkol ze všech."

 

Seriál Doktorka Quinnová (Dr. Quinn, Medicine Woman) je americké rodinné drama z prostředí divokého západu. Děj začíná roku 1867, kdy do západního městečka Colorado Springs přijíždí mladá lékařka Michaela Quinnová, aby si tu zřídila svou lékařskou praxi. Výbornou přítelkyni najde v Charlottě Cooperové, která jí na smrtelné posteli svěřuje své tři děti, Matthewa, Colleen a Briana. Dr. Mike, jak se jí přezdívá, se v Coloradu usazuje a zvyká si na zdejší drsný život. Postupně překonává i předsudky lidí vůči její osobě, co by ženskému doktoru. Kromě rodiny zde nachází i svou lásku v podobě Byrona Sullyho. Chvíle šťastné střídají chvíle smutné a těžké, kdy se musí vyrovnávat, mimo jiné, se ztrátami svých pacientů.

     Seriál se stal brzy velmi populárním, a to nejen ve Spojených Státech. Získal mnoho cen včetně Zlatého Glógu a ceny Emmy. Tento výborně napsaný seriál také často řeší a poukazuje na důležité morální otázky, jako jsou například rasová diskriminace nebo homofóbie či otázky míru a svobody.

        Seriál byl vytvořen Beth Sullivanovou a natáčel se v letech 1993 - 1998. Celkem bylo natočeno 149 epizod rozdělených do 6 sérií. Každá epizoda trvá něco kolem 45 minut. Stanice CBS seriál ukončila, a to i přes obrovskou sledovanost a popularitu. Hlavní důvod v podstatě nikdy nebyl uveden. Přesto se po skončení seriálu natočili ještě dva filmy.

     Některé historické události vyobrazené v seriálu se skutečně staly. Například bitva u Washity z roku 1868 nebo masakr u Sand Creeku z roku 1864. Stejně tak některé postavy jsou skutečným historickými osobami, např. Generál George Armstrong Custer nebo "Černý Kotlík", který byl zabit v bitvě u Washity. Ženská lékařská fakulta, kterou v seriálu navštěvovala Michaela, také skutečně existovala a dnes je součástí "Drexel University College of Medicine".

     Seriál se z velké části natáčel na filmovém Paramount Ranch ve městečku Agoura Hills, který leží mezi Malibu a San Fernandem. Fanoušci se tam mohli během šesti let účastnit natáčení a mluvit s herci. Dodnes je to velká turistická atrakce pro fanoušky seriálu. Mezi další lokatity patří ateliéry v Hollywoodu a ulice New Yorku, kde se natáčely scény z Bostonu a Washingtonu.