Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michaela se narodila 15. února roku 1833 v Bostonu, ve státě Massachusetts USA rodičům Josefu a Elizabeth Quinnovým. Vyrůstala společně se svými čtyřmi sestrami Rebeccou (dřív se jmenovala Mary), Marjorie, Claudette a Maureen. Nejstarší Rebecca byla o patnáct let starší než Michaela a je to také Michaelina oblíbená sestra. Josef si po třech dcerách přál syna, pro kterého měl vymyšlené jméno Michael. Narodila se mu ale další dcera, které dal jméno Michaela a přezdíval ji Mike.

Byla zasnoubená s kapitánem Davidem Lewisem, se kterým se seznámila v nemocnici, a který byl její první láska. David ovšem musel narukovat a později byl prohlášen za mrtvého, když vykonával službu ve válce. Později se však ukázalo, že David přežil.

Její otec Josef byl doktor a byli si s Michaelou velmi blízcí. Michaela, natolik fascinovaná medicínou, se rozhodla jít v jeho stopách. Jako žena to ovšem neměla vůbec snadné. Jediná škola, na kterou ji přijali byla Ženská lékařská fakulta v Pennsylvánii, kde nakonec titulu opravdu dosáhla v roce 1860. Potom měli s otcem společnou ordinaci až do jeho smrti v roce 1867. Jeho smrt Michaelu velmi ranila a uvědomovala si, že nemůže sama vést otcovu ordinaci.

mq1.jpgProto se po otcově smrti rozhodne reagovat na inzerát z městečka Colorado Springs, kde hledají nového doktora a zároveň se tak hodlá postavit na vlastní nohy. Po jejím příjezdu jsou však všichni překvapení, že je to žena a Michaela poznává, že ani zde se neubrání předsudkům vůči své osobě, coby ženskému doktoru. Pod svá ochranná křídla si ji však vezme dobrá duše Charlotte Cooperová, která je v Coloradu porodní bába a snaží se Michaele pomoci se přizpůsobit zdejší drsné krajině. Krátce poté najde také bydlení, když si pronajme usedlost od místního tajemného samotáře Sullyho.

mq2.jpgNedlouho poté ale Charlotte uštkne had a ona umírá. Na smrtelné posteli žádá Michaelu, aby se postarala o její tři děti, Matthewa, Colleen a Briana. Michaela souhlasí a musí si tedy zvykat na úlohu, kterou ještě nikdy neměla, být matkou. Začátky jejich společného soužití nejsou lehké, ale Michaela si brzy dokáže získat jejich důvěru i lásku a i ona sama si uvědomuje, jak silné pouto mezi nimi vzniká. Stále ovšem přetrvávají předsudky lidí z města, i když se začínají objevovat první nesmělí pacienti. Své první Vánoce mimo Boston tráví s dětmi a se Sullym, od kterého dostává ručně vyřezávanou cedulku s nápisem "Michaela Quinn, Medicine Woman" a i mezi nimi začíná vznikat krásné přátelství. Toto přátelství dvou lidí z naprosto odlišných světů postupně přeroste v lásku. Dne 20. května roku 1870 mají svatbu. O rok později se jim narodí dcera Katherine Elizabeth Sully (Katie). Po porodu Katie Michaela uvažuje, jestli se má vůbec vrátit do práce, ale lidé z města, kteří už dávno překonali své předsudky a zvykli si na svého doktora, jí dají najevo, že ji potřebují. Michaela později ještě jednou otěhotní, ale bohužel krátce poté, co to zjistí, potratí. A to všechno v době, kdy se Sully musí skrývat a nemůže jí být oporou. Michaela svůj smutek ohledně této události v sobě dlouho dusí, až nakonec se Sullymu svěřuje a on jí pomůže žal překonat a pohnout se dál.

Michaela je sebevědomá žena, která v mnohém předběhla svou dobu. Vždy říká, co si myslí a bojuje za spravedlnost. Je to milující a pečlivá matka a vždy je ochotna pomoci svým přátelům a pacientům.