Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matt se narodil v červnu roku 1850 ve městě Topeka v Kansasu Charlottě a Ethanovi Cooperovým a je nejstarším z Cooperových dětí. Zatímco s matkou vycházel skvěle a byl jí oporou v nejtěžších chvílích, otce nenáviděl za to, že je opustil a způsobil plno bolesti i po letech, když se do města vrátil.

mc1.jpgPo matčině smrti se trochu zdráhal přijmout Michaelu jako svou novou matku. Nakonec si ho ale Michaela získala a Matthew k ní začal chovat respekt a lásku. Když Charlotte zemřela byl nucen zaujmout roli otce, musel se postarat o své mladší sourozence, což urychlilo jeho osobní vývoj, protože musel převzít odpovědnost.

Matthew se bláznivě zamiloval do Ingrid. Ingrid byla Švédka, která se s rodinou, bratrem a sestrami, přestěhovala do Colorada Springs. Byli spolu dlouho zasnoubení, Matt pro ně stavěl dům, ale jejich plány na společný život byly zničeny, když Ingrid umírá na vzteklinu potom, co ji pokousal nakažený Brianův pes Pup.

mc2.jpgPo smrti Ingrid byl Matthew naprosto zničený a po nějaký čas z něj byla lidská troska. Rodina za ním po tuto těžkou dobu stála a pomohla mu. Když se Matthew seznámil s Emmou, která byla jednou z Hankových děvčat, pocítil šanci na nový život. Přesvědčí ji, aby od Hanka odešla a otevřela si vlastní krejčovství. I když se Sullymu přiznal, že k ní necítí totéž, jako kdysi k Ingrid, uvažoval dokonce o svatbě. Bohužel také Emmu ztratil potom, co se Emma rozhodla opustit město, aby mohla pracovat jako návrhářka oděvů pro Gildu St´Clair.

Matthew, který má smysl pro spravedlnost, se rozhodne zkusit štěstí na místě šerifa a konkurz vyhraje nad Hankem. Nejenom, že pro tuto práci byl příliš mladý a nezkušený, ale pozice šerifa mu také připraví mnoho komplikovaných rozhodnutí. Často musí volit mezi prací a rodinou a Matthew nakonec svou funkci z loajality k rodině skládá. Matthew nachází novou cestu, jak pokračovat ve vykonávání spravedlnosti a začne se věnovat právu. Jeho první případ je obhajoba šerifa Eliase Burche obviněného z vraždy roku 1873.

Matt je velmi loajální vůči své rodině, vyspívá z teenagera v mladého dospělého a nezavislého muže. Do všeho jde po hlavě a právě to je jeho "Achillova pata". Jeho osobní život je plný smutku, což z něj ovšem dělá silnou osobnost.