Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

js.jpgJake pochází z Philadelphie. Dětství neměl snadné, doma byl často bit a jejich otec rodinu opustil. V Coloradu Springs působí jako holič. Před Michaeliným příjezdem vykonával také funkci doktora a potom, co Mike přijela do města, spolu měli dost konfliktů nejen na toto téma. Michaela si nakonec získala jeho částečnou důvěru poté, co mu dovolila vytrhnou svůj zub (který byl ovšem úplně zdravý). Přestože postupem času začal Jake Michaelu uznávat jako lékařku, konkurence mezi nimi neskončila. Jake s Michaelou soutěžil dál, například při volbě na starostu města, kterou vyhrál.

Má velké problémy s alkoholem, ke kterému se upíná vždy, když má velký problém. Jake byl negramotný, dokud ho Dorothy, které se Jake nějakou dobu dvořil, nenaučila číst. Jeho rozvíjející vztah s Dorothy však ukončila jeho vlastní hloupost, když po Dorothiné amputaci prsu, ji už nevnímal jako ženu.

Jakův otec Lucius, který byl zlatokop, opustil rodinu před mnoha lety. Jake otce nenáviděl a dokonce ho vinil ze smrti svých sourozenců. Po své smrti však Lucius Jakovi zanechal velký kus zlata. Jake se rozhodl investovat do budoucna a stal se spoluvlastníkem Hankova "Zlatého Nugetu".

Společně se svými kumpány Hankem a Lorenem se netají předsudky vůči Indiánům a přistěhovalcům. Nicméně později se zamiluje do španělské učitelky Teresy Morales, se kterou se také ožení.