Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jméno: Gail Strickland

Povolání: herečka

Datum narození: 18.5. 1947

Místo narození: Birmingham, Alabama, USA

Rodinný stav: svobodná

Partner: Neil Baker

Rodiče: Theodosia a Lynn Strickland

 

Gail Strickland se narodila 18. května roku 1947 v Birminghamu, v Alabamě, USA. Měla čtyři sourozence. Její rodiče Theodosia a Lynn Stricklandovi vyznávali přísnou babtistickou výchovu. Její otec Lynn vlastnil obchod s pneumatikami a zemřel na infarkt, když bylo Gail pouhých jedenáct let. Na hereckou dráhu se vrhla hned po ukončení studií na Florida State University. Nikdy nedosáhla hvězdné popularity, na druhou stranu na nedostatek nabídek si nikdy nemohla stěžovat. 

V roce 1973 se objevila na Broadwayi ve hře "Status Quo Vadis", za což získala cenu Drama Desk Award pro nejslibnější herečku ve své kategorii. Po několika rolích v televizních seriálech zaznamenala svůj filmový debut v roce 1975 ve filmu The Drowning Pool/Návrat Lew Harpera, kde jí byl filmovým partnerem známý Paul Newman. Z jejich dalších filmů můžeme vzpomenout Bound for Glory/Cesta ke slávě, Norma Rae/Norma Rae, The American President/Americký prezident.

Z jejích seriálových rolí stojí za zmínku určitě Heartbeat, kde hrála postavu Marilyn McGrath, tedy první otevřeně lesbickou postavu v televizním seriálu. Dále postava Olive Bray Davisové v první řadě seriálu Dr. Quinn Medicine Woman/Doktorka Quinnová. Z dalších seriálů jmenujme Chicago Hope/Nemocnice Chicago Hope, ER/Pohotovost, MASH/MASH, Melrose Place.

Jejím dlouholetým partnerem je marketingový poradce Neil Baker.

 

 

Zdroje: wikipedia.org, wikia.com, hollywood.com, people.com, imdb.com