Jdi na obsah Jdi na menu
 


Colleen je druhé dítě Charlotty a Ethana Cooperových. Narodila se v roce 1854 ve městě Topeka v Kansasu stejně jako její starší bratr Matthew. Výrazný vzor měla ve své matce Charlotte. Potom, co je otec opustil a matka zemřela, začala stejně jako její sourozenci Matthew a Brian žít s Michaelou. Smrt matky se jí pochopitelně velmi dotkla, ale k Michaele byla od začátku velmi milá a pomáhala jí. Brzy k Michaele začne vzhlížet tak, jako kdysi k její matce.

cc1.jpgVelmi brzy se u ní projevuje vášeň pro medicínu, když vidí, jak se Michaela při epidemii heroicky stará o své pacienty. Od této chvíle se soustředí na studium a často a ráda Michaele vypomáhá po škole na klinice. Je tímto řemeslem doslova okouzlena a vytyčí si svůj nový cíl, stát se lékařkou. Sama se později plánuje přihlásit na fakultu a získat doktorský titul. Ráda také tráví čas v knihovně, navíc je mimořádně zdatná v matematice. Jakožto dospívající dívka, která se mění v ženu, poznává sama sebe a život jí připraví pár nepříjemných okamžiků.

Se svými bratry má skvělý vztah. Ke staršímu Mattovi vzhlížela a k mladšímu Brianovi pociťovala určité mateřské pouto, když se mu pokoušela nahradit maminku a vždy ho ochraňovala.

cc2.jpgAčkoli Colleen trávila čas s různými chlapci, např. Horacův synovec Lewis, Richard, Jared nebo Peter, nikdy se pořádně nezamilovala. Dokud se v Coloradu neobjevil a neusadil Dr. Andrew Cook. Oba si byli od samého začátku velmi sympatičtí. Krátce poté, co Andrew do Colorada přijel, odešla Colleen studovat medicínu do Denveru. Během jejích návštěv ale její city k Andrewovi byly stále silnější, až přerostly v lásku. Ani Andrewovi nebyla Colleen lhostejná a požádal Colleen o ruku.  Vzali se předtím, než Colleen odešla studovat medicínu na Harvard.

Colleen je velmi citlivá dívka, která prochází obdobím dospívání. Je plná emocí. Dokáže milovat silněji než většina ostatních, ale stejně tak je snadno zranitelná.